Odczarowaliśmy niemiecki 🙂

Zakończyliśmy projekt pt.: „Odczarować niemiecki- klub miłośników języka niemieckiego i kultury krajów niemieckojęzycznych” dofinansowany przez Urząd Miasta Poznania, Wydział Oświaty.

W ramach projektu zorganizowaliśmy m.in.:

 1. 5 warsztatów kulturoznawczych z animacją językową, w których wzięło udział około 1000 osób. Największa frakwencja ponad 300 osób była w Zespole Szkól Salezjańskich oraz w Zespole Szkół Komunikacji.
 2. konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.warsztaty. Zainteresowanie konkursem przeszło nasze oczekiwania. Oceniliśmy ponad 700 prac! Zwyciężcy pojechali z nami na wymiane do Blossin.

  Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji tego projektu.
  #poznanwspiera

Exchange of good practices of healthy leisure for the prevention of addictions in young people. Wymiana dobrych praktyk w zakresie spędzania wolnego czasu i prewencji uzależnień młodych osób- nowy projekt

logo projektu

Rozpoczeliśmy realizację kolejnego projektu 🙂
Tym razem nasze działania są współfinansowane w ramach programu ERASMUS +, partnerstwa strategiczne.
Nazwa: Exchange of good practices of healthy leisure for the prevention of addictions in young people
 Data projektu: 20-03-2020 to 19-07-2021
Współorganizatorzy:

 • Hiszpania, Fundación ASPAYM Castilla y León,
 • Portugalia, Rosto Solidario,
 • Rumunia, Asociatia Institutul De Cercetare Si Studiul Constiintei Cuantice
 • Cypr, Dione Youth Organization
 • nasza organizacja, Polska Akademia Rozwoju

  CELEM jest analiza uzależnień wśród młodzieży, wymiana dobrych praktyk w zakresie ich zapobiegania praz opracowanie metod wspierających zdrowy rozwój psychofizyczny młodych ludzi.

Spotkanie na Cyprze- tym razem online 😉

W dniach 15 i 16 kwietnia 2020 prowadziliśmy spotkania online z naszymi partnerskimi organizacjami. Niestety z powodu Koronawirusa nie mogliśmy spotkać się na Cyprze, tak jak to zaplanowalismy pisząc nasz wniosek.
Podczas spotkania przypomnielismy sobie nasze cele,  zakłądane rezultaty, metody działań, sposoby ewaluacji, promocji i rozpowszechniania rezultatów. To była również doskonała okazja do poznania osób zaangazowanych w realizacje tego projektu