Praktyki dla studentów UAM

W ramach „Akademii Dyplomacji” organizujemy równiez wykłady i prezentacje na poznańskich uniwersytetach. Umożliwiamy studentom odbywanie praktyk. Studenci Instytutu Lingwistyki Stosowanej i Filologii Germańskiej pełnią rolę pośredników językowych oraz uczą się , w jaki sposób organizować międzynarodowe konferencji i wymiany wielokulturowe.
Specjalne podziękowania dla pani  mgr Anny Berezowskiej za motywowanie studentów i koordynację działań oraz dla pani prof. Badstübner-Kizik i pana prof, Piontka za współpracę. 

Studentom Uniwersytetu Ekonomicznego pomagamy w realizacji projektów badawczych i odbywaniu praktyk w Niemczech. Co roku grupy osób pod opieką prężnie działającej pani dr hab. Agnieszki Ziomek przygotowują strategie marketingową dla  rekomendowanych przez nas instytucji. 

Wspieramy Europejską Akademię Młodych Liderów Wsi

Magdalena Antoniewicz- prezes Polskiej Akademii Rozwoju przeprowadziła dnia 1 grudnia 2019r prezentację na temat działalności Pełnomocnika ds. Partnerstwa Kraju Związkowego Brandenburgia na Wielkopolskę, możliwości realizacji projektów wielokulturowych i rozwoju współpracy międzynarodowej podczas uroczystego zakończenia pierwszej edycji „Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi. Przekazała również stypendia naukowe dla liderów grup projektowych, którzy w roku 2020 wezmą udział w szkoleniu „Akademia Dyplomacji od A do Z” i „Wymiany międzynarodowe od A do Z”.  

Szkolenie dla pracowników administracji

Za nami kolejne szkolenie dla pracowników administracji. Tym razem nad spójnym wizerunkiem, organizacją międzynarodowych konferencji i wizyt studyjnych pracowaliśmy z przedstawicielami Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu. W programie były bardzo prkatyczne warsztaty dotyczące wystąpień publicznych i zachowania się przed kamarą, któe poprowadził znany aktor, artysta pan Adrian Voźny.
Przy okazji spotkalismy się równiez z przedstawicielkami AHK Polska, aby wymienić cenne wskazówki dotyczące współpracy polsko-niemieckiej w obszarze biznesu i edukacji. 

Wspieramy Kongres Samorządów Uczniowskich

19 lutego 2020r przeprowadziliśmy szkolenie dla przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta Poznania z zakresu pozyskiwania funduszy i pisania wniosków o dofinansowanie. Dzięki naszym wspólnym staraniom otrzymaliśmy grant z Wudziału Rozowju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania na organizację II Kongresu Samorządów Uczniowskich.

Szkolimy uczestników konferencji MUN

We wrześniu 2018r przeprowadziliśmy szkolenie z elementami savoir vivre, protokołu dyplomatycznego i precedencji dla przedstawicieli młodzieży z Poznania oraz Młodzieżowej Rady Miasta Poznania, którzy reprezentować będą Polskę podczas symulacji obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych we wrześniu 2018r w Kutaisi w Gruzji i w marcu 2019 w Nowym Jorku.